21

Mart , 2024
Product Image
Yönetici tarafından gönderildi  386  24

KARŞIYAKA BELEDIYESI'NDE ÜYELERIMIZIN HAKKINI SAVU

BASINA ve KAMUOYUNA 
KARŞIYAKA BELEDİYESİNİN KIYMETLİ MEMURLARI; 
Bugün burada hakkımız olan  14,925 TL olan Sosyal Denge Tazminatının ödenmesi için ses çıkarmak için toplandık. Memurların  Sosyal Denge Tazminatı ücretleri 4 yıldır zamanında ödenmemekte olup son iki ay ise hiç yatmamıştı.  Geçen hafta itibariyle yaptığımız mücadele sonucunda Şubat ayından kalan sosyal denge tazminatının ödemesi 2 parçada ödendi. Yerel seçimler öncesi bu eylemimiz başka taraflara çekilmesini istemiyoruz. Bu eylemi yapmamız için bize başka bir yol bırakmayan belediye yönetimi ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil TUGAY’ın şapkasını önüne koymasını isteriz.  
Karşıyaka Belediyesinde maddi durumlar vahim hale gelmiştir. İşçiler maaşını memurlar ise Toplu İş Sözleşmesi haklarını alamamaktadır. Belediyeden alacağı bulunan emekçi arkadaşlarımız zor zamanlar geçirmektedir. Memurlar Ramazan ayı dolayısıyla alışverişinden kısmak zorunda kalıyor. Karşıyaka belediyesinin Ramazan Bayramı öncesi karamsarlığa düşürmesi ve bu vurdumduymaz  tavırları  her gün binlerce Karşıyakalı ya hizmet veren memurlara yapılan  reva mıdır!!!  
BİZ MEMURLAR OLARAK HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ!!! 
Çocuğuna okula giderken harçlık veremeyen arkadaşlarımızın olduğunu biliyoruz.  Parça parça yatan Sosyal Denge Tazminatları gününde gelmediği için çalışan emekçilerimiz zorluk çekmektedir. Buna sebep enflasyon ve girdiler olarak gösterilse de önce çalışanın emeği verilmesi elzemdir. Yasa gereği ve imzalanan sözleşme gereği memurların alacağından belediye  ve yönetimi sorumludur. Belediye başkanını kendi menfaati için uyarıyoruz. Bugünden itibaren ödenmeyen Sosyal Denge Tazminatları  derhal yatırılmasını talep ediyoruz. Verilmeyen ve keyfi ödenmeyen 14925  TL Sosyal Denge Tazminatı ücretinin Mart ayı bordrolarımızla birlikte toplu dilekçe eylemi ve devamında hukuki süreci ve ayrıca kesintisiz eyleme başlayacağımızı buradan ilan ediyoruz.  
REŞAT BOZAT  
BİRLİK YEREL-SEN GENEL BAŞKANI

0  Yorum

Habere Yorum Ekle