Karşıyaka Belediyesinde Maaş Krizi


Karsiyaka Belediyesi  Memurlarina verdigi sosyal denge tazminatlarinin 2 aydir yatirilmamasi ve maas ödeme bordrosundan ayrilarak farkli bordro ile yatirilmasindan dolayi magduriyet dogurmasi sebebiyle Birlik Yerel Sendikasi Genel Baskani Resat BOZAT basin açiklamasinda bulundu. 
Genel Baskan BOZAT yaptigi açiklamada;

Karsiyaka Belediyesi'nin aylardir gerek isçi gerek memur maas ödemeleri konusunda yasadigi sikintilari Izmir medyasinda sik sik dile geldigini hatirlatmak isterim.Sendikamiz isyeri temsilcimiz yapilan tüm görüsmelere ragmen belediye idaresinin çözüm odakli olunmadigi  yatirilmayan sosyal denge tazminatlarinin  hangi tarihte yatirilacagi konusunda tarafimiza bir bilgi verilmemektedir.

BELEDIYE YÖNETIMINI BU ZOR GÜNLERDE KÖSTEK DEGIL DESTEK OLMAYA DAVET EDIYORUZ!
Ülkemizde  yasanan depremden dolayi tüm kamu kurum kuruluslari kendi bünyelerinde yaptiklari çalisma ile deprem bölgesine yardimlar aktardi. Yerel yönetimlerde çalisan emekçilerimiz de gerek nakdi gerekse manevi olarak ellerinden gelen yardimlari yapiyorlar.Ayrica Karsiyaka Belediyesi'nde görevli çogu memurun ailesi ve akrabalari depremden etkilenmistir. Depremzede ailelerine yapmayi düsündükleri nakit yardimlari maalesef yapmakta zorlaniyorlar. Ekonomik kosullarin zorlastigi bir dönemde emekçilerin yarim yatan maaslari neden tam yatirilmaz! 

KARSIYAKA BELEDIYESI YÖNETIMINE SORUYORUZ!

Emekçiler deprem dayanismasini büyütmek adina maasi disinda herhangi bir geliri olmadigi halde  yardima ayiracak kisitli bütçesine ek katki saglayacaginiz  yerde eksik yatirmakta neden israr ediyorsunuz!Yandas sendikalarin sessizligi size güç verdigini düsünüyorsaniz yaniliyorsunuz. Eksik yatan maaslarin zamaninda ve tam yatmasi zorunluluktur. Yasanan eksik maaslar konusunda sikintilarin devam etmesi durumunda Birlik Yerel Sendikamiz her türlü eylem ve etkinlikleri yapacagimizi tüm kamuoyuna duyururuz.

Resat BOZAT
Birlik Yerel Sendikasi Genel Baskani
05456780202