BİRLİK YEREL-SEN MEMUR-SEN'İN DAYANIŞMA AİDATINA DUR DEDİ!


   Anayasal güvence ile sendikal örgütlenme hakki elinde bulunan Memurlari zorla Memursene üye yapmak için türlü zorbaliklara basvuran Memursen yöneticilerine kötü haberler yargi yoluyla gelmeye devam ediyor. 
Çorum Il Özel Idaresinde çalisan memurlara toplu is sözlesmesine ekledikleri madde ile kendi sendikalarina üye olmayan memurlardan toplu sözlesmeden faydalanmasi için dayanisma(avanta) aidati kosulu getirmisti. Birlik Yerel-sen Çorum Il Baskani Mehmet Fatih Göçmen yasanan bu hukuksuzluga dur demek için yargi yoluna basvurarak hakli oldugu davayi kazanmistir. 
 7. Dönem Toplu Görüsmelerinde Memursen kendine üye olmayan tüm memurlardan Dayanisma Aidatini almak için kollari sivadigini görmekteyiz. Buradan uyaralim;
Uluslararasi Sözlesmeler, Ilo Sözlesmesi, Anayasa Mahkemesi Kararlari, Danistay Kararlari, Idare Mahkemeleri Kararlari ortada iken bikmadan, usanmadan ve en önemlisi utanmadan hangi yüzle size itibar etmeyen memurlardan Dayanisma aidati almayi hedefliyorsunuz? 
Belediye ve Il Özel Idaresi Yöneticileri Dayanisma aidati maddelerine ne zaman Ret vermeyi düsünüyorsunuz? 
Birlik Yerel-sen olarak yapilan hiçbir hukuksuzluga göz yummadik yummayacagiz! Üyelerimizin hakkini her platformda savunmaya devam ediyoruz. 
Hak Haklinin Oluncaya Kadar Mücadele Devam Edecek! 
BIRLIK YEREL-SEN GENEL MERKEZI